TEKNOSA KURUMSAL - GENEL BİLGİ

Genel Bilgi

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulan TeknoSA İç ve Dış Ticaret A.Ş., teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

2000 yılında 5 mağaza ile faaliyete başlayan şirket, bugün Türkiye'nin 81 ilinde 300'e yakın mağazasıyla hizmet vermektedir. TeknoSA, kısa bir zamanda istikrarlı bir şekilde büyümüş; yaygınlığı, hizmet kalitesi, güvenilirliği, hızı ve ürün çeşitliliği sayesinde Türkiye'nin en yaygın ve 81 ilde mağazası bulunan tek teknoloji perakendecisi konumuna ulaşmıştır. TeknoSA bugün, konusunda uzman 3500’ü aşkın çalışanıyla hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir.

Tüketicilerin teknoloji ürünlerinde aradıkları her şeyi bulabildikleri TeknoSA, yüzlerce uluslararası markanın binlerce teknoloji ürününü tüketicileriyle buluşturmaktadır. "Herkes için Teknoloji" felsefesini benimseyen şirket, yaygın mağaza ağı ile elektronik araçlardan iletişim araçlarına, kişisel bakımdan ev ürünlerine kadar her türlü teknoloji ürününü müşterilerine sunmaktadır. 170 bin metrekarenin üzerinde toplam satış alanı ve geniş ürün yelpazesi ile teknoloji severlere farklı ve keyifli bir alışveriş ortamı yaratmaktadır.

TeknoSA, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti-Şikayet Yönetim Standardı Belgesi'ne Türkiye'de sahip olan ilk teknoloji şirketidir.

TeknoSA, Mayıs 2012'de halka arz edilmiş ve hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamıştır.

TeknoSA, Türkiye çapında ve uluslararası arenada aldığı ödüller ile başarılarını taçlandırmaya devam etmektedir. 2012 yılında sektörün 'Oscar'ı olarak bilinen 'Dünya Perakende Ödülleri’nde 'Gelişen Pazar' kategorisinde birinci olma ve 2014 yılında Euromoney Dergisi tarafından ‘Tüketici Ürünleri / Perakende’ kategorisinde Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Yönetilen şirketi seçilme başarısını göstermiştir.

TeknoSA, müşterilerinin teknoloji ürünlerindeki ihtiyacını her an karşılamak amacıyla her kanalda hizmet vermektedir. Hem çağrı merkezi (444 55 99) hem sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek Müşteri Hizmetleri ve Türkiye’nin her ilinde yer alan mağazalarının yanı sıra www.teknosa.com online alışveriş platformu ile her zaman müşterilerinin yanında yer almaktadır.

TeknoSA, insanların kültürel ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak ve teknoloji konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla; eğitim, bilim, sanat ve teknoloji alanında birçok proje gerçekleştirmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda 2007 yılından bu yana Milli Takımlar Teknoloji Tedarikçisi'dir. 2007 senesinde başlatılan "Kadın için Teknoloji" sosyal sorumluluk projesiyle, Türkiye'nin farklı illerinde kadınlara ücretsiz bilgisayar kursu vererek teknoloji ile yakınlaşmalarını sağlamaktadır.

Türkiye'nin ilk ve en yaygın teknoloji perakendecisi olmanın getirdiği sorumluluk ve bilimsel perakendecilik ilkesiyle nitelikli işgücü yetiştirmeye de önem vermektedir. Hem teknoloji perakendeciliği alanında kariyer yapmak isteyen gençleri eğitmek hem de hızla artan nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla Ekim 2005'te TeknoSA Akademi kurulmuştur. TeknoSA bünyesindeki tüm çalışanlar, TeknoSA Akademi'de çeşitli eğitim programlarıyla niteliklerini artırabilmektedir.

Türkiye'de teknoloji perakendeciliği sektöründe çevreye yönelik en kapsamlı çalışmalara imza atan TeknoSA, elektronik atık toplama, çevre dostu poşet kullanımı, enerji verimliliği konularında yaptığı çalışmalarla da sektörüne örnek teşkil etmektedir.