İlk kez alışveriş yapacağım, nereden başlamalıyım?

Üye olmadan sepetinize ürünleri atabilirsiniz ancak alışveriş için üye olmalısınız. Anasayfada sağ kolonda bulunan "Üye olunuz" linkiyle üyelik aşamalarını tamamlayıp alışverişinize başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünleri "Satın Al" butonunu kullanarak sepetinize ekleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sepetinizde bulunan ürün sayısını ve sepetinizin tutarını her sayfada, sağ kolonda görebilirsiniz. Sağ kolondaki "Sepetim" linkine tıklayıp sepette bulunan ürünleri ve bu ürünler için farklı ödeme seçeneklerini görebilirsiniz. Sepetinizdeki ürün adedini değiştirebilmek için yeni adedi yazarak, "sepeti güncelle" butonuna, sepetinizi tamamen boşaltmak için "Sepeti boşalt" butonuna basınız. "Alışverişe Dön" butonuna basıp ana sayfaya dönerek yeni ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Farklı ödeme seçeneği seçtiğiniz durumda birden fazla ürün siparişlerini ayrı ayrı onaylamanız gerekmektedir. Her bir onay sonrası bir sonraki ürün onaya sunulacaktır. Sepetinizi onaylayıp teslimat ve fatura adreslerinizi seçiniz. Lütfen fatura bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. Fatura bilgileri kayıt sonrası değiştirilememektedir.

"Ödeme bilgilerim"i doldurup "Siparişi onayla" butonuna basınız. Siparişiniz alındığında "siparişiniz iletilmiştir" mesajı ekrana gelecektir. "Siparişiniz onaylandı" e-maili ile birlikte siparişiniz hazırlanacak ve teslimat adresinize gönderilecektir.

Döviz kurlarınız nasıl belirleniyor?

Teknosa.com'da USD/Euro olarak görünen ürünlerin satış fiyatları, günlük Merkez Bankası Döviz Satış Kuru üzerinden hesaplanır.

Fiyatlarınıza KDV dahil mi?

Ürün fiyatlarına KDV ve ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) dahildir. KDV, bandrol veya diğer vergilerdeki değişiklikler ve gelebilecek yeni vergiler fiyatlara aynen yansıtılacaktır. Tüm ürünlerde KDV oranı %18'dir.

Taksitli ödemelerde vade farkı oranlarınız ve uygulamalar nelerdir?

Euro ve USD görünen ürün bedellerinde taksitler satış yapılan günkü kurdan sabitlenir. Diğer fiyatlar Yeni Türk Lirası'dır.

Ödeme seçenekleri

Ödemeyi kredi kartınızla yapabilirsiniz!. Kredi kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçiniz. Kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve güvenlik kodunu yazmalısınız (kredi kartının arka yüzündeki sayıların son 3 rakamı).
Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, HSBC, FinansBank ve Fortis kredi kartları ile peşin ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, Türkiye'de faaliyet gösteren diğer bankaların Visa/ Master Card kredi kartları ve sanal kartlarla peşin alışveriş yapabilirsiniz.
Bankaların sanal kartlarını peşin ödemelerinizde, sanal kredi kartlarını ise tüm ödemelerinizde kullanabilirsiniz.

Ödemeyi banka havalesiyle yapabilirsiniz! Banka havalesi veya yapacağınız EFT için, alıcı ismini Teknosa İç ve Dış Ticaret AŞ olarak belirtiniz. İşlem açıklamasında mutlaka müşteri isim soyadı ve sipariş numarasını belirtiniz.
Havale Akbank Asya Kurumsal Şubesi (1231) Hesap No: 6636'ya yapılır. (IBAN No: TR35 0004 6012 3188 8000 0066 36)
İki iş günü içerisinde havaleniz bankaya ulaşırsa siparişiniz onaylanır. İki iş günü içerisinde bankaya havalesi ulaşmayan müşterilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi tekrar ulaşmayan siparişler iptal edilir.

Telefonla sipariş verebilirsiniz! Siparişlerinizi 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’nden de verebilirsiniz. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren Teknosa Asist Merkezi, sipariş vermek istediğinizde size yardımcı olacaktır.

Ödemeyi BKM Express ile yapabilirsiniz!
BKM Express, kart bilgilerinizi paylaşmadan, güvenle alışveriş yapmanızı sağlayarak internet alışverişlerinizi hızlı, kolay ve keyifli hale getiren ücretsiz bir hizmettir. Kart sahibiyseniz BKM Express'e kaydolabilir, Bankanızın sağladığı taksit ve ödül/puan kazanımı fırsatlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için BKM Express Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Siparişim neden onaylanmadı? Ne yapmalıyım?

Siparişleriniz ilgili banka tarafından onaylanmaktadır. Kredi kartı bakiyeniz yetersiz veya internetten alışverişe kapalı ise farklı bir kredi kartı ile bir deneme daha yapabilir veya bankanızla irtibata geçebilirsiniz. Bankanız tarafından yapılan olası güvenlik sorgulamaları için bankanızdaki kayıtlarda güncel telefonlarınızın olması teslimat sürecini hızlandıracaktır.

Bu durum bankanızın onay kriterleri, kredi kartı limitiniz ve bankanızın güvenlik kurallarıyla ilgilidir. Bu konuyla ilgili bankanıza ulaşmak için aşağıdaki çağrı merkezi numaralarından faydalanabilirsiniz.

HSBC 444 0111 Akbank 444 2525 Garanti Bankası 444 0333 Yapı Kredi Bankası 444 0444 İş Bankası 444 0202 Fortis 444 0144 FinansBank 444 0900

Siparişimi onayladıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal ettirebilirim?

Siparişinizin iptalinde iade prosedürleri geçerlidir.

Siparişimin içeriğinde değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Sipariş onayladıktan sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Siparişinizi iptal edip yeni bir sipariş verebilirsiniz. Eski siparişinizin iptali için değiştirme ve iade prosedürleri geçerli olacaktır.

Müşteri Satış Sözleşmesi nedir?

Müşteri Satış Sözleşmesi, 4822 no'lu "Tüketicinin korunması hakkındaki kanun" gereğince müşteri haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir. İlgili kanun gereği Müşteri Satış Sözleşmesi onaylanmadan Teknosa.com aracılığıyla alışveriş yapılamamaktadır.

Teknosa.com'da alışveriş güvenli mi ?

Teknosa.com'da kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir, uluslarası bir standarttır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri browserinizin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece bankanıza iletilir.

Bilgi Güvenliği Politikası

Teknosa, kurumsal bilgiyi son derece değerli bir varlık olarak görür; bu nedenle bilgi ve bilginin üzerinde tutulduğu destek iş sistemleri, kurum içinde tanımlanmış iş süreçleri açısından kritik önem taşır ve uygun şekilde korunmasının gerekliliğini kabul eder. Bilgi Güvenliği ve Bilgi Güvenliği Politikası’nın amacı, yasal düzenlemeleri de göz önünde bulundurarak, bilgilerin ve tüm destek iş sistemlerinin, süreçlerinin ve uygulamalarının gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumak, sürdürmek ve yönetmektir. Bunu yaparken, tüm bu varlıklar üzerindeki mevcut ve potansiyel riskler değerlendirilerek uygun biçimde bertaraf edilir veya sınırlandırılır. Teknosa’nın Bilgi Güvenliği politika ve prosedürleri, Teknosa bilgilerini veya iş sistemlerini kullanan tüm taşeron firma ve Teknosa personeli için, coğrafi konumdan veya iş biriminden bağımsız olarak geçerlidir. Ayrıca, tüm taşeron firma personeli ve Teknosa personeli, Sabancı Holding Bilgi Güvenliği Politikası ve Teknosa Etik Yönetmeliği’nde belirtilen gizli bilgilerin korunması ilkeleri ile diğer politika ve dokümanları öğrenmek ve bunlara uymak zorundadır. Teknosa bilgilerine erişim ihtiyacı olan üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları ve bunlara bağlı destek personeli gibi tüm kişiler, Bilgi Güvenliği politika ve prosedürlerine bağlı kalırlar. Teknosa yöneticileri bu firmalarla yapmış olduğu anlaşmalarla firmaların Bilgi Güvenliği politika ve prosedürlerine uymalarını temin ederler. Bu politikanın işlevsel sahipliği Bilgi Sistemleri ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcılığı’nda olup uygun sistem ve araçlar kullanılarak, bu politikalara uyulma durumu aktif olarak gözden geçirilir; uyulmaması durumunda Teknosa Etik Kural Danışmanı ve ilgili Üst Yönetime bilgi verilerek, bu politikalara uyulması için gerekli önlemler alınır. Bu politika ile birlikte, bilginin yetkisiz ve izinsiz erişime karşı korunması, gizliliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, yetkisiz kişilere kasten verilmemesi ve ihtiyaç duyulduğunda yetkili kullanıcılar tarafından erişilmesi sağlanır. Bu kapsamda tüm çalışanlara Bilgi Güvenliği konusunda eğitim verilmesi, tüm Bilgi Güvenliği açıklarının ve şüphe duyulan zayıf noktaların sorumlu kişilere raporlanması garanti altına alınır.

Teknosözlük nedir?

Teknosa.com'da satışta olan ürünlerin özellikleri hakkında açıklamaların bulunduğu sözlüktür. (Örn: handsfree ne demektir?) Ürün detay sayfalarında ürün özelliklerinin yanında bulunan ikonu tıklayarak ilgili özelliğin anlamını öğrenebilirsiniz.

Teknodanışman nedir?

Teknodanışman, kullanıcılara ürün satın alırken yardımcı olma amacıyla hazırlanmış, bilgilendirici nitelikteki teknik makalelerdir.

Aradığım ürünü nasıl bulacağım?

Ana sayfadaki arama kutucuğu yardımıyla arama yapabilirsiniz. Ayrıca üst menülerden de aradığınız ürünün ana kategorisine ulaşabilirsiniz.

Aradığım ürünü bulamadım, ne yapmalıyım

Aradığınız ürünü bulamıyorsanız, "http://212.57.29.76/teknosatest/CustomerService.aspx formunu doldurarak ürün hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürünleri karşılaştırabilir miyim?

Ürünlerin listelendiği sayfalarda, "Karşılaştırmak için işaretleyin" kutucuklarını işaretleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

Nasıl üye olabilirim?

Teknosa.com'a üyelik ücretsizdir. Üye olmak için sadece ad, soyad, bir telefon numarası ve e-mail adresi yeterlidir. Teslimat ve fatura adreslerinizi tamamlayarak alışveriş yapabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?

Üyelik bilgilerinizin güncel ve doğru olması size özel kampanyalarımızdan faydalanabilmenizi sağlayacaktır.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Üye olmadan sepete istediğiniz ürünleri atabilirsiniz ama sepetinizdeki ürünleri satın almak için üye olmanız gerekmektedir. Ancak Teknosa.com'a çok hızlı ve çok kolay üye olabilirsiniz. Üye olmak için tıklayınız.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

"Şifremi unuttum" linkiyle sisteme kayıtlı e-mail adresinize şifrenizi isteyebilirsiniz. Geçici şifreniz en kısa sürede e-mail adresinize gönderilecektir.

Kayıt olduğum e-mail adresimi unuttum, ne yapmalıyım?

Kayıtlı e-mail adresinizi unuttuysanız yeni bir e-mail adresiyle sistemde yeni bir üyelik yaratmanız gerekmektedir. Bunun için "Nasıl üye olabilirim?" maddesine bakınız.

Ödemeyi kredi kartınızla yapabilirsiniz!.

Kredi kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçiniz. Kredi kartı sahibinin ismini, kredi kartı numarasını ve güvenlik kodunu yazmalısınız (kredi kartının arka yüzündeki sayıların son 3 rakamı).

Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, HSBC, FinansBank ve Fortis kredi kartları ile peşin ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, Türkiye'de faaliyet gösteren diğer bankaların Visa/ Master Card kredi kartları ve sanal kartlarla peşin alışveriş yapabilirsiniz.

Ödemeyi banka havalesiyle yapabilirsiniz!

Banka havalesi veya yapacağınız EFT için, alıcı ismini Teknosa İç ve Dış Ticaret AŞ olarak belirtiniz. İşlem açıklamasında mutlaka müşteri isim soyadı ve sipariş numarasını belirtiniz

Havale Akbank Asya Kurumsal Şubesi (1231) Hesap No: 6636'ya yapılır. (IBAN No: TR35 0004 6012 3188 8000 0066 36)

İki iş günü içerisinde havaleniz bankaya ulaşırsa siparişiniz onaylanır. İki iş günü içerisinde bankaya havalesi ulaşmayan müşterilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi tekrar ulaşmayan siparişler iptal edilir.

Teknosa Hediye Çekinizi kullanarak teknosa.com'dan alışveriş yapabilirsiniz!

Teknosa hediye çekinizi alışverişinizin son adımında kullanabilirsiniz.

Önce ödeme seçeklerinden size uygun olanı seçiniz ve işleminize devam ediniz.

Daha sonra "Kampanya Fırsatları"nın altında bulunan "Hediye Çekimi Kullanmak İstiyorum" kutucuğunu işaretleyiniz. Hediye çeki numarasını ve hediye çeki tutarını yazdıktan sonra "Kullan" butonuna tıklayarak çekinizin doğruluğunu teyid ediniz.

Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi de yazarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Peşin ödemelerde hediye çekinizi ve Lufthansa Miles & More millerinizi birlikte kullanabilirsiniz.

Kazandığınız hediye çeki numaralarını, çek tutarını, çekin son kullanma tarihini, bu çeki hangi alışverişten kazandığınızın bilgisini sisteme giriş yaptıktan sonra “Özel Üyelik Bilgilerim” sayfasında “Hediye Çeki Bilgilerim linkine tıklayarak görebilirsiniz.

Hediye çeki kullanım koşulları:

Hediye çeki tek fatura ile yapılan alışverişlerde kullanılmaktadır. Hediye çeki bölünerek kullanılamaz.

Hediye çekinin bedeli ürün bedelinden fazla ise nakit iade yapılamaz, kalan bakiye kısım için hediye çeki verilmez.

Hediye çeklerinin kullanım süresi, çekin kazanıldığı tarihten itibaren 1 yıl geçerlidir.

Teknosa.com ve telefonla yapılan alışverişler karşılığında kazanılan hediye çekleri, sadece Teknosa.com ve telefonla yapılacak alışverişlerde geçerlidir.Teknosa mağazalarından yapılacak alışverişlerde geçerli değildir.

Hediye çekinin 3. kişi tarafından kullanılması halinde Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.nin hiçbir sorumluluğu yoktur. Hediye çekini elinde bulunduran kullanır

Kazanılan hediye çeki tutarı, kullanılan hediye çeki tutarı faturadan düşüldükten sonra kesilen fatura tutarı üzerinden hesaplanmaktadır.

Hediye çeki karşılığında nakit ödeme yapılamamaktadır.

Hediye çeki, bu hediye çekinin kazanıldığı alışverişte kullanılamamaktadır.

Hediye çeki tutarına KDV dahildir

BKM Express

BKM Express, kart bilgilerinizi paylaşmadan, güvenle alışveriş yapmanızı sağlayarak internet alışverişlerinizi hızlı, kolay ve keyifli hale getiren ücretsiz bir hizmettir. Kart sahibiyseniz BKM Express'e kaydolabilir, Bankanızın sağladığı taksit ve ödül/puan kazanımı fırsatlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için BKM Express Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sanal Alışverişin Güvencesi 3D SECURE Teknosa.com’da!

3D Secure Nedir? Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D Secure Neden Güvenlidir? 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure Nasıl İşler? Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

Siparişim ne zaman yerine ulaşır?

Siparişiniz 1 - 3 iş günü içinde adrese teslim edilir. Doğal afet, savaş, yangın, terör vb. olağanüstü durumlarda teslimat süresi değişkendir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi Siparişlerim linkine tıklayarak takip edebilirsiniz. 7 gün 24 saat 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’nden bilgi alabilirsiniz.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz.

Teslimat anında veya sonrasında herhangi bir bedel ödeyecek miyim?

Teslimat anında kesinlikle bir bedel ödenmeyecektir! Sadece siparişinizin tam ve sağlam olduğuna emin olunuz.

Teslimat anında ben yoksam sipariş kime teslim edilir?

Siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, ancak 1. dereceden akraba olduğu ispat edilirse, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formununun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. 2 gün içinde 444 00 66 UPS Müşteri Hizmetlerini arayıp evde siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirdikten sonra teslimat gerçekleştirilecektir.

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?

"Siparişlerim"e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 1-3 iş günü dışındaysa, 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’nden bilgi alınız.

Kurulum ve servis gerektiren ürünler için ne yapmalıyım?

Siparişiniz teslim edildikten sonra lütfen size en yakın anlaşmalı servisle irtibata geçip, ürün ambalajını açmadan servis kurulumu için talepte bulununuz.

Servis ve kurulumlar standartlar çerçevesinde yapılmaktadır

Kurulum bedeli gerektiren ürünlerde, kurulum bedeli ve servis ücreti Teknosa.com'a ait değildir.

Dağıtım ağınız tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?

Teknosa.com'dan tüm Türkiye'ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.

Yurt dışına sipariş verebilir miyim?

Şimdilik sadece Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.

Aradığım ürünü bulamadım, kime haber vermeliyim?

7 gün 24 saat 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’nden yardım ve bilgi isteyiniz

Sipariş verirken yaşadığım sorunlar oldu. Kime nasıl iletmeliyim?

7 gün 24 saat 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerine ne zaman ulaşabilirim?

7 gün 24 saat 444 55 99 numaralı telefondan Teknosa Asist Merkezi’nden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Müşteri Hizmetleri linkine tıklayıp form doldurarak görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

Ürünüm eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Ürün kutudan eksik çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi'ne haber veriniz.

Yanlış ürün gelirse ne yapmalıyım?

Yanlış ürün gönderildiğinde lütfen siparişi teslim almayınız ve 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’yle irtibat kurunuz.

Ürün kırıksa ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?

Ürün kutudan kırık ya da hasarlı çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’ne haber veriniz.

Ürün arızalıysa ne yapmalıyım?

Teknosa.com’dan satın aldığınız ürününüz arızalanırsa, ürün ve faturanız ile birlikte size en yakın Teknosa mağazamızı ziyaret edebilir ya da 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi’ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ürünlerin garanti süresi ne kadar?

Teknosa.com'da tüm ürünler en az iki senelik üretici/distribütör garantisi altındadır. Ürününüz arızalanırsa garanti belgenizde yer alan servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan firma size bu konuda destek olacaktır.

Memnun kalmazsam ürünü iade edebilir miyim?

Teknosa, ürün değişim ve iadelerinde 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul eder.
İnternet ve telefon ile yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, 4822 sayılı Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, müşterinin 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir.

İade ve Değişim talepleriniz için, size en yakın Teknosa mağazamızı ziyaret edebilir ya da ürün ile birlikte tarafınıza gönderilen iade formunu eksiksiz doldurarak anlaşmalı kargo firmamız ile ürünü depo adresimize gönderebilirsiniz.

Ürünün kapıda kargo sorumlusuna teslimatı öncesi nakliye esnasında zarar görmemesi için Teknosa.com ambalajı ile gönderebilirsiniz. Bu nedenle Teknosa.com ambalajını ürünü teslim aldıktan sonra saklayınız.

Unutmayın, ürün iade ve değişim süreciniz eksik ya da zarar görmüş ürün iadelerinde uzun sürebilecektir. Bunu önlemek için ürünü mutlaka hasarsız ve kutu içeriği, ambalajı zarar görmeden iletmeye çalışınız.

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler; Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VDC, CD ve kasetler, kişisel bakım ürünleri (traş makinesi, traş köpüğü, epilatör, diş bakım ürünleri,..vs) ile sarf malzemeleri (toner, kartuş vs) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Siparişin beraberinde garanti belgesi çıkmadı ne yapmalıyım?

Lütfen 444 55 99 Teknosa Asist Merkezi'ni arayıp, imzalı kaşeli "Garanti Belgesi"ni isteyiniz. Bu durumlarda garanti belgeleri mutlaka temin edilmektedir.

İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak?

Ürünü mağazamıza teslim ettiğinizde ya da anlaşmalı kargo firmamız ile depo adresimize ulaştırdığınızda iade talebiniz değerlendirilerek işleme alınır. Bunu takip eden 10 gün içinde alışveriş yaptığınız kredi kartınız/havale hesabınıza sipariş bedeliniz iade edilir.

Garanti ve İade - Mağaza

Ürünün kullanılmadan, ambalaj, ve aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz geri getirilmesi durumunda farklı bir ürünle değişim, tüm Teknosa mağazalarında süresiz olarak kullanılabilecek iade çeki ya da bedel iadesi işlemleri fatura tarihi itibari ile 30 gün içinde yapılabilir. Teknosa, ürün değişim ve iadelerinde 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açışınsan alt sınır olarak kabul eder. Detaylı bilgi için mağazalarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Memnun Kalmazsam Ürünü İade Edebilir Miyim?

Teknosa mağazalarından yaptığınız alışverişlerde, satın aldığınız üründen vazgeçmeniz durumunda, fatura tarihinizden itibaren 30 gün içinde ürün ve faturanız ile birlikte size en yakın Teknosa mağazamızı ziyaret ederek tüm mağazalarımızda süresiz olarak kullanabileceğiniz iade çeki hizmetimizden faydalanabilir ya da değişim/iade işlemi yapabilirsiniz.Satın aldığınız ürünün, kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Değişim/iade işlemlerinde ürün faturasının da ürün ile birlikte ibrazı zorunludur.

Arızalı Ürün İade/ Değişim İşlemleri

Üründen kaynaklanan herhangi bir arıza durumunda, garanti belgenizde yer alan yetkili servisler ile iletişime geçebilir ya da size en yakın Teknosa mağazamızı ziyaret ederek ürünün servise gönderim işlemleri konusunda destek alabilirsiniz. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek ürünün inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan kaynaklanan bir arıza yoksa yetkili servis raporuna uygun olarak onarım/iade/değişim işlemi yapılır.

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VDC, CD ve kasetler, kişisel bakım ürünleri (traş makinesi, traş köpüğü, epilatör, diş bakım ürünleri,..vs) ile sarf malzemeleri (toner, kartuş…vs) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Teknosa.com içeriği ve görsellerini kendi web sitemde kullanmak istiyorum, sakıncası var mı?

Teknosa.com görselleri ve içeriğinin telif hakları Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.

Teknosa.com'a reklam vermek istiyorum, kiminle nasıl irtibata geçebilirim?

Teknosa.com'a reklam vermek için lütfen tsabilgi@teknosa.com'a firmanızı tanıtan ve kontak bilgilerinizi içeren bir e-mail gönderebilir ya da 444 55 99 numaralı telefondan Teknosa Asist Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Teknosa'da çalışmak istiyorum, nasıl başvurabilirim?

Teknosa iş fırsatlarını görmek ve online başvuruda bulunmak için tıklayınız.